правила конкурсу

Основні положення

 1. COMFY ART PRIZE – всеукраїнський конкурс для молодих митців на тему “Мистецтво у відкритому доступі”.
 2. Мета конкурсу: винести мистецтво за межі галерей та майстерень, відкрити роботи молодих митців доступними для широкої аудиторії.
 3. Проект присвячено демократизації суспільного простору, просуванню нових напрямків образотворчого мистецтва і розвитку його екосистеми в великих і малих містах.
 4. Для участі в конкурсі необхідно уважно прочитати правила конкурсу, а потiм завантажити роботу і заповнити аплікаційну форму, у профiлi яка відповідатиме зазначеним критеріям. Портретні фотографії, живописні роботи та iншi зображення, які не відповідають правилам участі не будуть прийняті на конкурс.
 5. До участі в конкурсі допускаються тільки роботи власного авторства.
 6. Всі роботи проходять попередній відбір на відповідність регламенту конкурсу.
 7. До участі в конкурсі допускаються громадяни України віком від 14 до 35 років.
 8. Серед усіх робіт Експертна рада конкурсу обере 55 фіналістів, у яких Замовник конкурсу придбає за 5 000 гривень авторські права на роботи, що будуть використані в оформленні магазинів COMFY.
 9. Серед 55 фіналістів, обраних Експертною радою конкурсу, компетентне Журі визначить п’ять переможців для вручення головних призів конкурсу.
 10. Обрання фіналістів та переможців відбувається шляхом закритого голосування Експертної ради та Журі.
 11. Головний приз конкурсу (перше місце) - оплата міжнародного літнього курсу Printmaking and Textile Art (PATA) в Академії мистецтв в Лодзі.
 12. За друге і третє місця передбачено приз у вигляді оплати навчання в Kyiv Academy of Media Arts на курсі мистецтва або дизайну (на вибір).
 13. За четверте і п'яте місце, приз - графічний планшет Wacom Intuos Art Black.
 14. Окремо буде оголошено приз глядацьких симпатій. Переможець отримає сертифікат вартістю 10 000 грн на придбання техніки в COMFY.
 15. Переможець в номінації “Глядацькі симпатії” визначається шляхом підрахунку голосів, що були віддані за конкретну роботу за допомогою соціальних мереж Facebook та Вконтакті (Like / Подобається). Якщо автор подав більше однієї роботи – голоси, віддані за різні роботи, не підсумовуються.
 16. Кожен учасник конкурсу має право подати не більше трьох робіт.
 17. Термін подачі робіт: з 17 березня до 17 квітня 2016 року.
 18. Термін голосування в номінації “Глядацькі симпатії”: 19 – 25 квітня 2016 року. Можна запрошувати друзів для голосування.
 19. Обрання фіналістів Експертною радою здійсюватиметься з 18 по 22 квітня 2016 року.
 20. Обрання переможця серед фіналістів членами Журі: 23 – 25 квітня 2016 року.
 21. Оголошення переможців конкурсу: 27 квітня 2016 року.
 22. Організатор конкурсу зв’яжеться з фіналістами та переможцями конкурсу за телефоном або мейлом та повідомить про перемогу.

Питання та відповіді

Що відбувається з конкурсними роботами після закінчення проекту?

Оригінал конкурсної роботи-переможця залишається у автора. Замовник конкурсу, після оплати винагороди та належного юридичного оформлення за згодою автора, отримує права на відтворення конкурсної роботи та її експозицію в мережі магазинів COMFY, а також на інших носіях (детальніше дивіться у Правилах конкурсу)

Кому будуть належати роботи, відібрані для розміщення в магазинах COMFY?

Оригінали робіт належать автору, відтворена робота на різних носіях за допомогою широкоформатного друку належить Замовнику конкурсу.

Як роботи будуть реалізовані? На якому медіа та в якому розмірі?

В залежності від особливостей роботи, буде обраний відповідний формат широкоформатного відтворення. Максимальний розмір відтвореної роботи може складати 12 м2.

Хто оцінює роботи?

Експертна рада та компетентне Журі. Деталі дивіться у відповідному розділі (art.comfy.ua/jury)

Як проходить відбір?

Відбір проходить в два етапи. До 20 квітня 2016 року члени Експертної ради обирають 55 фіналістів. З 21 по 25 квітня члени Журі обирають 5 призерів.

Хто може брати участь у конкурсі?

Художники, ілюстратори, графіки, фотографи та інша творча молодь, віком від 14 до 35 років, які є громадянами України.

Що таке конкурсна робота?

Конкурсна робота для Comfy Art Prize – це двомірний художній твір, створений за допомогою сучасних комп'ютерних і мультимедійних технологій: фотокамери, планшета, смартфона та інших видів цифрових пристроїв. А також оцифровані і підготовлені до друку (з високою роздільною здатністю) графіка і колажні твори. Портретні фотографії, живописні роботи та інші зображення, які не відповідають правилам конкурсу, не будуть прийняті.

Чи можливо подати на конкурс живописну роботу?

Нi. Живописні роботи, не приймаються на конкурс. Однією з цілей проекту є підтримка саме цифрового мистецтва та мистецтва нових медіа в Україні. На конкурс приймаються тільки двовимірні роботи в цифровому форматі.

Що таке “цифрове мистецтво”?

Термін “цифрове мистецтво” застосовують до будь-яких форм сучасного мистецтва, створених за допомогою цифрових медіа. Також діджитал артом прийнято називати художній твір, або ж практику, яка представлена у вигляді робіт, модифікованих за допомогою цифрових технологій.

Яким медіа надається перевага при створенні конкурсних робіт?

Журі конкурсу віддає перевагу роботам, створеним за допомогою цифрових технологій, оскільки вони дають можливість для експерименту і відповідають програмі конкурсу. Проте графічні роботи, створені за допомогою традиційної техніки і відскановані для конкурсу, також можуть вийти у фінал конкурсу.

Коли роботи будуть презентовані в магазині Comfy, і як довго вони будуть перебувати там?

Це питання вирішується на розсуд Замовника конкурсу. Автор має право дізнаватись статус розміщення його відтвореної роботи.

Чи може художник публікувати в мас-медіа свою роботу, подану на конкурс, і продавати її під час конкурсу?

Може, якщо продаж не передбачає передачу іншій особі виключних майнових прав на володіння та відтворення роботи.